Sahifa fully responsive WordPress News, Magazine, Newspaper, and blog ThemeForest one of the most versatile website themes in the world.

اطلاعات رشته بدنسازی

بدنسازی استفاده هوشمندانه از تمرینات وورزش های مقاومتی و قدرتی برای کنترل و توسعه عضلات یک فرد است. به معنای دیگر،بدنسازی راجع به استفاده از نیروی تولید شده توسط عضلات متحدالمرکز بدن ( یک نوع انقباض عضلات که در آن ماهیچه ها با تولید نیرو و انرژی کوتاه تر می شوند) یا انقباض گریز از مرکز (انقباض طولی ماهیچه که در جهت مخالف نیروی وارد شده، نیرویی بزرگتر از نیروی عضلات در حالت عادی تولید می کند) است.

به طور کلی بدنسازی مجموعه حرکاتی است که فرد از نظر آمادگی عضلانی، جسمانی، تنفسی و … بالا می برد و بیشتر رشته های ورزشی مختلف دارای سیستم بدنسازیتخصصی خودشان نیز هستند. نه صرفا ورزشی که منجر به قوی بودن و بزرگتر بودن شود.

بزرگترین مزایای بدنسازی اینست که به طرز چشمگیری در کاهش خطر ابتلا به بیماری های عروق کرونر قلبی (انسداد شراین)کمک می کند

بدنسازی در قوی نگه داشتن عضلات و انعطاف پذیری بدن مفید و سودمند است.

تمرینات بدنسازی از بهترین راه ها برای افزایش مفید بودن و رضایت خاطر از لحاظ روحی است چون موجب کاهش استرس، اضطراب و افسردگی می شود.

شرایط ویژه تمرینات قدرتی و بدنسازی مانع ابتلا به پوکی استخوان و ورم مفاصل مخصوصا در خانم ها می شود.

افزایش اعتماد به نفس به علت داشتن یک تصویر مفید ذهنی از خودعدم ترس و روبرو شدن بدنساز با نوسانات خلقی و احساسات منفیبدنسازی موجب کاهش خستگی و تنش روانی و خواب بهتر می شود.

 

 

Get Connected!

Come and join our community. Expand your network and get to know new people!

Responsive ThemeForest Wordpress Theme Avada bigtheme.net/wordpress/themeforest/323-avada BIGtheme.net
//]]>